Najskuteczniejsze preparaty przeciwzmarszczkowe dostępne już w Polsce. Zawierają najaktywniejsze składniki o naukowo udowodnionym działaniu. Dzięki bardzo wysokiej koncentracji gwarantują rewelacyjne rezultaty. Nareszcie wyeliminujesz zmarszczki i nie dopuścisz do powstania nowych.

Kosmetyk- czy zadziała?

2011-01-26 14:44:39

Zachęceni reklamą, bądź pięknym opakowaniem dokonujemy zakupu kosmetyków. Często potem tego żałujemy, bo produkt nie spełnia naszych oczekiwań. Producenci chwytają się tych metod, aby skłonić nas do zakupu, a ukrywają to co najważniejsze, co decyduje o wartości produktu. To właśnie wydrukowana drobnym maczkiem, gdzieś z tyłu lista tajemniczo brzmiących składników decyduje o tym, czy kosmetyk wart jest naszych pieniędzy.                 
Prawda jest taka, że dobrego produktu, nie trzeba reklamować, no może troszkę na początku, a potem sprzedaje się sam. Zadowolony klient, wróci po niego i poleci go innym.
Do zakupu bardziej przekona mnie odmłodzona koleżanka, niż jakakolwiek reklama, szczególnie w naszych czasach, gdy wszystko można zmontować i wyretuszować.

Kosmetyki dostępne w kraju, są ubogie w składniki aktywne i do tego dodawane są w bardzo niskich dawkach – co nie pozwala uzyskać zadowalających efektów. Żadna firma nie afiszuje się pełnym składem, bo nie mają się czym pochwalić. Nawet gdy wspomną o jakimś składniku, to nie mówią ile jest go w kosmetyku.

Dzięki zamieszczonemu tu słownikowi składników, będzie możliwe dokonanie trafnego wyboru.

Wykaz INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients), to ujednolicone Międzynarodowe Nazewnictwo Składników Stosowanych w Kosmetykach.

Składniki muszą być wymienione na etykiecie produktu i uporządkowane w kolejności malejącej. Co oznacza, że substancja, której jest najwięcej, znajduje się na pierwszej pozycji. Komponenty, których użyto w ilości mniejszej niż 1%, można wymieniać w dowolnej kolejności. Taki zapis może wprowadzić w błąd, ponieważ pomocnicze substancje (np. konserwanty)zostaną zawsze umieszczone na końcu, chociaż może być ich więcej, aniżeli składnika aktywnego. Skoro jednak jednego i drugiego, jest poniżej 1%, taki zapis jest dozwolony.  


Komentarze [ Dodaj ]
Imię/Pseudonim:
Treść komentarza:
Maksymalnie 500 znaków
Nie dodano komentarzy
Copyright © 2010 COFAMY CZAS ALL RIGHTS RESERVED