Najskuteczniejsze preparaty przeciwzmarszczkowe dostępne już w Polsce. Zawierają najaktywniejsze składniki o naukowo udowodnionym działaniu. Dzięki bardzo wysokiej koncentracji gwarantują rewelacyjne rezultaty. Nareszcie wyeliminujesz zmarszczki i nie dopuścisz do powstania nowych.

Peptydy stymulujące- budujące kolagen

2011-01-22 18:04:30

Peptydy stymulujące inaczej zwane sygnałowymi, wykazują zdolność do inicjowania procesów wewnątrzkomórkowych. Zwiększają produkcję fibroblastów skóry właściwej, wpływając na syntezę kolagenu, fibronektyny, elastyny i kwasu hialuronowego. Inicjują mechanizm gojenia ran, poprawiają sprężystość i jędrność skóry, spłycają zmarszczki. Dzięki tym funkcją mogą zastępować  zastrzyki z kolagenu, stosowane w medycynie estetycznej do usuwania zmarszczek.
Do peptydów sygnałowych zalicza się: dipeptydy, tetrapeptydy, pentapeptydy, heksapeptydy, których wspólną cechą jest to, iż opóźniają proces starzenia skóry.
W kosmetyce wykorzystuje się następujące peptydy stymulujące:

Biopeptide (Palmitoyl oligopeptide)

Matrixyl (Palmitynowy pentapeptyd-4)

Matrixyl 3000 (Palmitynowy tetrapeptyd 7)

Rigin (Palmitoyl tetrapeptide-3)

Serilesine (Heksapeptyd-10)

Syn-Coll (Palmitoyl tripeptide-5)

Pobudzanie fibroblastów do syntezy kolagenu, jest bardzo istotne, gdyż z wiekiem ich aktywność maleje, co w konsekwencji prowadzi do utraty jędrności skóry, a także do powstawania zmarszczek.

Efektem zrekonstruowania siatki kolagenu i elastyny jest zauważalne zmniejszenie się zmarszczek, wygładzenie skóry oraz poprawa jej jędrności.


Komentarze [ Dodaj ]
Imię/Pseudonim:
Treść komentarza:
Maksymalnie 500 znaków
Nie dodano komentarzy
Copyright © 2010 COFAMY CZAS ALL RIGHTS RESERVED